31. JUL. -30. AVG. 2011 PROGRAM

KUD FRANCE PREŠEREN

| dan | teden | mesec | | << | ta mesec | >> |

[spremeni] NEDELJA, 31.7.2011

 
Trnfest
Razstave
LIKOVNA DELAVNICA - Mr. Martin in Andrej Štular

LIKOVNA DELAVNICA PAINTING WORKSHOP: Izrazi svoje upanje Show your hope - vodita Mr. Martin in slovenski umetnik Andrej Štular.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Drum n zez

Koncert Drum'n'zez (SRB)- afro-beat, pop, reggae.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Das Spiel Slovenija

IMPROVIZACIJSKO GLEDALIŠČE IMPROVISATION THEATRE: KUD France Prešeren (SI): Das Spiel Slovenija.

Vstopnine ni!

[spremeni] PONEDELJEK, 1.8.2011

 
Trnfest
Lapins Superstar

Koncert brass banda Lapins Superstar (F).

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Dub Lab: Ktytor, DJ Tito

DJ PROGRAM DJ SET: tropical/global bass - Dub Lab: Ktytor (SRB/BG), DJ Tito.

Vstopnine ni!

[spremeni] TOREK, 2.8.2011

 
Trnfest
Sekou Kouyate Experience

KONCERT CONCERT: Sekou Kouyate Experience (GN/SI) - world music.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Breaks Huda, Nibeye, Guilty Eve

DJ PROGRAM DJ SET: tech-house/deep-house/d'n'b - Breaks Huda (Female's'cream), Nibeye (Female's'cream), Guilty Eve (Female's'cream).

Vstopnine ni!

[spremeni] SREDA, 3.8.2011

 
Trnfest
Stendap
Liter viskija, štirje džointi in zlomljeno srce

VEČER StandAp KOMEDIJE STAND-UP COMEDY EVENING: KUD France Prešeren - Vid Valič in Ivan Šarić: Liter viskija, štirje džointi in zlomljeno srce (SI).

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Jimmy Barka Experience, Code.EP

DJ PROGRAM DJ SET: funk/hiphop/afro/breaks - Jimmy Barka Experience in Code.EP.

Vstopnine ni!

[spremeni] ČETRTEK, 4.8.2011

 
Trnfest
RDEČA KAPICA

PROGRAM ZA OTROKE CHILDREN’S PROGRAMME: ŠKD Štumf "Rdeča Kapica" - gledališka predstava theatre performance.

USTVARJALNA DELAVNICA PUPPET WORKSHOP: Hiša otrok in umetnosti: Volkci - mimične lutke iz penaste gume.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Slovenski animirani film in dokumentarci AGRFT

FILMSKI VEČER FILM EVENING:
Slovenski animirani film - Miha Šubic, Mitja Manček, Koni Steinbacher, Timon Leder.

Dokumentarni film študentov AGRFT:
Tosja Flaker Berce: Klemen Klemen Maja Prelog: Generacija Južne Afrike

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Analogue Klash Night: NubiS, Mak, Dr. Klash

DJ PROGRAM DJ SET: groovy tech house/breaks/electro/techno - Analogue Klash Night: NubiS (Smetnjak), Mak (zAvod Kru), Dr. Klash (Analogue Klash).

Vstopnine ni!

[spremeni] PETEK, 5.8.2011

 
Trnfest
Žoambo Žoet Workestrao

KONCERT: Žoambo Žoet Workestrao (SI), avant - rock.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Freeverse, Sunneh, KoLteK in Massimo

DJ PROGRAM DJ SET: jungle/drumstep/drum’n’bass - Freeverse (Krunch it!!, Synaptic, Dub Lab), Sunneh (Krunch it!!, Dub Lab), KoLteK & Massimo (Rdyo DJs).

Vstopnine ni!

[spremeni] SOBOTA, 6.8.2011

 
Trnfest
Razstave
Ustvarjamo z glino

USTVARJALNA DELAVNICA CREATIVE WORKSHOP: Mali atelje: Ustvarjamo z glino - vodi Aleksandra Gruden.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Broken Lock

KONCERT: Broken Lock (SI) - progressive rock.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Yoko Ono, The Canyon Observer

KONCERT:Yoko Ono (SI), The Canyon Observer (SI).

Vstopnine ni!

[spremeni] NEDELJA, 7.8.2011

 
Trnfest
Razstave
Ustvarjamo z glino

USTVARJALNA DELAVNICA CREATIVE WORKSHOP: Mali atelje: Ustvarjamo z glino - vodi Aleksandra Gruden.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Les Skalopes, Hog Hoggidy Hog

Koncert: Les Skalopes (F) in Hog Hoggidy Hog (JAR) - ska punk.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Instant šov

IMPROVIZACIJSKO GLEDALIŠČE IMPROVISATION THEATRE: KUD France Prešeren: Instant šov (SI) - improvizacijska komedija improvisation comedy.

Vstopnine ni!

[spremeni] PONEDELJEK, 8.8.2011

 
Trnfest
Arhibald Arhibaldovich

KONCERT: Arhibald Arhibaldovich (SI)- indie rock.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Roots Daughters

DJ PROGRAM DJ SET: dub/roots/digital roots/dancehall & rub-a-dub vibes - Roots Daughters (Dub Lab).

Vstopnine ni!

[spremeni] TOREK, 9.8.2011

 
Trnfest
Razstave
Izrazi svoje upanje - domači svet

Otvoritev razstave Exhibition opening:
IZRAZI SVOJE UPANJE SHOW YOUR HOPE,
razstava slik avtorjev iz Nizozemske in slik na temo ‘dom’ paintings by Dutch artists and paintings on the topic ‘home’.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Kudova dražba

KUDOVA DRAŽBA UMETNIŠKIH PREDMETOV KUD’S AUCTION OF ARTS OBJECTS za nakup nove lučne mize; Koncert improviziranih popevk Concert of improvised songs: KUD France Prešeren.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
DJ Aleksij

DJ PROGRAM DJ SET: DJ Aleksij (all nighter).

Vstopnine ni!

[spremeni] SREDA, 10.8.2011

 
Trnfest
The Tide

The Tide (SI) - rock koncert.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
DubSTEP

DJ PROGRAM DJ SET: DubSTEP Klub (HR/Zg).

Vstopnine ni!

[spremeni] ČETRTEK, 11.8.2011

 
Trnfest
DINOZAVRI?!

PROGRAM ZA OTROKE CHILDREN’S PROGRAMME: Gledališče labirint: Dinozavri?! - lutkovna predstava puppet theatre.

USTVARJALNA DELAVNICA PUPPET WORKSHOP: Hiša otrok in umetnosti: Dinozavri - lutke iz papirja.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Razstave
Mr. MARTIN

PRIPOVEDOVALSKI PERFORMANS Mr. MARTINA Mr. MARTIN'S STORY-TELLING PERFORMANS oziroma vodstvo po razstavi Izrazi svoje upanje Show your hope.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Filmi AGRFT

FILMSKI VEČER FILM EVENING
Igrani filmi študentov AGRFT:

Milan Urbajs: Župnikov konjiček;
Boris Bezić: Veter v meni;
Jaka Šuligoj: Obletnica.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Symann, Zergon, Utti, Splinterhouse

DJ PROGRAM DJ SET: deep/micro/house synaptic - Symann, Zergon, Utti, Splinterhouse.

Vstop prost.

[spremeni] PETEK, 12.8.2011

 
Trnfest
Rada and Ternovnik

KONCERT: Rada & Ternovnik (RU) - etno rock.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Elektroliza no. 22

DJ PROGRAM DJ SET: electro - Elektroliza no. 22: Dulash (Gumitwist, Scienceofuse), Ocular (Elements, Elektroliza), Schrauff (Elements, Elektroliza).

Vstop prost.

[spremeni] SOBOTA, 13.8.2011

 
Trnfest
Razstave
TRN v stripu

USTVARJALNA DELAVNICA CREATIVE WORKSHOP: Mali atelje: TRN v stripu - vodi Andrej Štular.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Reverse engineering
I vs I, Godscard

REVERSE ENGINEERING PREDSTAVLJA REVERSE ENGINEERING PRESENTS:
KONCERT CONCERT I vs I (SI), heavy metal in Godscard (SI), legende slovenske metal scene.

Vstop prost.
 
Trnfest
Mr. Madness, Rydel, Krokz, T-Rex, Earblower

DJ PROGRAM DJ SET: digital hardcore - Mr. Madness (Hardvolume), Rydel (AK, Subcult/NL), Krokz (Braindamage, Vezotonik), T-Rex, Earblower (Fatal error).

Vstop prost.

[spremeni] NEDELJA, 14.8.2011

 
Trnfest
Razstave
TRN v stripu

USTVARJALNA DELAVNICA CREATIVE WORKSHOP: Mali atelje: TRN v stripu - vodi Andrej Štular.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
IMPRO MARATON

IMPRO MARATON IMPROVISATION MARATHON: KUD France Prešeren: Otvoritvena predstava Opening show (SI) - improvizacijsko gledališče improvisation theatre.

od from22:00 (dvorana hall) IMPRO MARATON IMPROVISATION MARATHON: KUD France Prešeren: 26-urna predstava 26-hour performance (SI) - improvizacijsko gledališče improvisation theatre.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Impro maraton 2011

IMPRO MARATON IMPROVISATION MARATHON: vse do until 20:30 (dvorana hall) KUD France Prešeren: 26-urna predstava 26-hour performance (SI) - improvizacijsko gledališče improvisation theatre.

Vstopnine ni!

[spremeni] PONEDELJEK, 15.8.2011

 
Trnfest
IMPRO MARATON 2011: Grand finale

IMPRO MARATON IMPROVISATION MARATHON: KUD France Prešeren: Grand finale (SI) - zaključna predstava ending performance - improvizacijsko gledališče improvisation theatre.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
R1 in Baba K

DJ PROGRAM DJ SET: reggae/roots/dub - R1 & Baba K.

Vstop prost.

[spremeni] TOREK, 16.8.2011

 
Trnfest
Razstave
Izrazi svoje upanje - SVET EX-YU

Otvoritev razstave Exhibition opening:
IZRAZI SVOJE UPANJE SHOW YOUR HOPE,
razstava slik avtorjev s področja bivše Jugoslavije paintings by artists from ex-Yugoslavia.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Swing fešta

PLESNO-GLASBENI VEČER DANCE EVENING: Swing fešta Swing party (SI).

Vstop prost.
 
Trnfest
DJ R1

DJ PROGRAM DJ SET: swing/rock'n'roll - DJ R1.

Vstop prost.

[spremeni] SREDA, 17.8.2011

 
Trnfest
Akordika

Gledališko-glasbeni spektakel theatre & music spectacle:
AKORDIKA (SLO) - gledališki songi theatre songs
.

Vstopnine ni!

[spremeni] ČETRTEK, 18.8.2011

 
Trnfest
OBISK DR. EKA

PROGRAM ZA OTROKE CHILDREN’S PROGRAMME: Lutkovno gledališče Fru-Fru: Obisk Dr. Eka - lutkovna predstava puppet show.

Predstava je primerna za otroke od 4.leta naprej in traja 35 minut.

USTVARJALNA DELAVNICA PUPPET WORKSHOP: Hiša otrok in umetnosti: Smogci - lutke iz odpadnih materialov.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Animateka 2011

FILMSKI VEČER FILM EVENING: Animateka - animirani filmi animated films:

Vstopnine ni!

[spremeni] PETEK, 19.8.2011

 
Trnfest
Reverse engineering
The Secret, Thombs

REVERSE ENGINEERING PREDSTAVLJA REVERSE ENGINEERING PRESENTS - v sodelovanju z Dirty Skunks in cooperation with Dirty Skunks:

KONCERT CONCERT: The Secret (IT) in Thombs (USA) - metal.

Vstop prost.
 
Trnfest
Rope, Sunneh

DJ PROGRAM DJ SET: everything goes: DJ’s Rope, Sunneh.

Vstop prost.

[spremeni] SOBOTA, 20.8.2011

 
Trnfest
Reverse engineering
SKATEBOARD TEKMOVANJE

REVERSE ENGINEERING PREDSTAVLJA REVERSE ENGINEERING PRESENTS:
SKATEBOARD TEKMOVANJE SKATEBOARD COMPETITION: Highest ollie Longest ollie.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Reverse engineering
Roadkill BBQ, Silence Before

REVERSE ENGINEERING PREDSTAVLJA REVERSE ENGINEERING PRESENTS:
KONCERT: Roadkill BBQ (SI) in Silence Before (SI) - metal hardcore.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Krunch it!! Kollektive, DJ Sista

DJ PROGRAM DJ SET: mash-up različnih zvrsti mash-up of different music styles - Krunch it!! Kollektive in DJ Sista.

Vstop prost.

[spremeni] NEDELJA, 21.8.2011

 
Trnfest
Ethno in Transit

KONCERT: Ethno in Transit (CHL, SI, IT, AT, UK, EST, SWE) - etno godba Evrope in Južne Amerike European and South American world music.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Tutti Frutti

IMPROVIZACIJSKO GLEDALIŠČE IMPROVISATION THEATRE: KUD France Prešeren: Tutti Frutti (SI).

Vstopnine ni!

[spremeni] PONEDELJEK, 22.8.2011

 
Trnfest
Rdeča zemlja

VEČER AFRIŠKE GLASBE IN PLESA AFRICAN MUSIC AND DANCE:
Društvo Baobab in Sankofa: Rdeča zemlja (SI, Afrika Africa).

Vstop prost.
 
Trnfest
Rollking, Dubbud

DJ PROGRAM DJ SET: dub/experimental dub/elektro dub/dubstep - Rollking & Dubbud (Dub Lab).

Vstop prost.

[spremeni] TOREK, 23.8.2011

 
Trnfest
Stendap
Stand -up mlade generacije

VEČER StandAp KOMEDIJE STAND-UP COMEDY EVENING: KUD France Prešeren: Stand-up mlade generacije (SI).

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Trdee, Riba, Dirtyspeakerz

DJ PROGRAM DJ SET: drum’n’bass - Trdee, Riba, Dirtyspeakerz.

Vstop prost.

[spremeni] SREDA, 24.8.2011

 
Trnfest
Fishbone

Ameriška ambasada v Ljubljani predstavlja:
KONCERT:Fishbone (USA), ska-punk rock-funk fusion koncert.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Some1else, Oknai, Freeverse, Synaptic

DJ PROGRAM DJ SET: glitch hop/experimental hiphop - Some1else & Oknai (Clip chop), Freeverse (Krunch it!!, Synaptic, Dub Lab).

Vstop prost.

[spremeni] ČETRTEK, 25.8.2011

 
Emonska promenada
Emonska promenada 2011 - četrtek


Mednarodni ulični festival

EMONSKA PROMENADA 2011

na Emonski cesti od Mirja do Eipprove ulice
vsak dan od 25. do 28. avgusta
od 18. do 21. ure.

Emonska ulica v Trnovem se zadnji vikend v avgustu spremeni v gledališče na prostem in ustvarjalno sprehajališče. Mali in veliki si lahko ogledajo več kot trideset gledaliških dogodkov iz 9 držav. Posebna pozornost je namenjena kreativnemu ustvarjanju na prostem, ki ga izvajamo s Hišo otrok in umetnosti. Posebnosti letošnje promenade so glasbeno lutkovne predstave, akrobatika in trapez ter glasbene, plesne in cirkuške delavnice.

The last weekend in August Emonska street transforms into an open-air theatre and creative tour. The young and adult can experience more than 30 artistic theatre events from 9 countries. Special attention is given to outdoor activities that are held by Hiša otrok in umetnosti (House of children and art). Visitors can try their artistic skills and participate in different social activities. Highlights of this year's Promenade are musical puppet shows, acrobat acts on trapeze and circus, dance and music workshops.

Vstop prost.
 
Trnfest
Adrenalina nam manjka

FILMSKI VEČER FILM EVENING:
Adrenalina nam manjka, dokumentarni športni film documentary sport films v produkciji FilmIT: New Dimension, Black and White Heaven, Le tango vertical.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Schrauff, Organon, Lavka

DJ PROGRAM DJ SET: techno/acid - Schrauff (Elements, Bio-mechanics), Organon (Elements, Bio-mechanics), Lavka (Lost Tapes, Nered).

Vstop prost.

[spremeni] PETEK, 26.8.2011

 
Emonska promenada
Emonska promenada 2011 - petek


Mednarodni ulični festival

EMONSKA PROMENADA 2011

na Emonski cesti od Mirja do Eipprove ulice
vsak dan od 25. do 28. avgusta
od 18. do 21. ure.

Vstop prost.
 
Trnfest
SAŠA TABAKOVIČ in DAMAR

KONCERT: Saša Tabaković in skupina Damar (SI) - etno.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Forceback, Nitz, SINI

DJ PROGRAM DJ SET: IDM/electro/techno - Omega: Forceback (Bio-Mechanics), Nitz (Synaptic), CИHИ (PZZ).

Vstop prost.

[spremeni] SOBOTA, 27.8.2011

 
Trnfest
Razstave
Naredi si mozaik

USTVARJALNA DELAVNICA CREATIVE WORKSHOP: Mali atelje: Naredi si mozaik - vodi Aleksandra Gruden.

Vstop prost.
 
Emonska promenada
Emonska promenada 2011 - sobota


Mednarodni ulični festival

EMONSKA PROMENADA 2011

na Emonski cesti od Mirja do Eipprove ulice
vsak dan od 25. do 28. avgusta
od 18. do 21. ure.

Vstop prost.
 
Trnfest
Razstave
Mr. MARTIN

PRIPOVEDOVALSKI PERFORMANS Mr. MARTINA Mr. MARTIN'S STORY-TELLING PERFORMANS oziroma vodstvo po razstavi Izrazi svoje upanje Show your hope.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Reverse engineering
Muškat Hamburg

Koncert Muškat Hamburg (SI), garažni rock.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Rope, Sunneh

DJ PROGRAM DJ SET: everything goes: DJ’s Rope, Sunneh.

Vstop prost.

[spremeni] NEDELJA, 28.8.2011

 
Trnfest
Razstave
Naredi si mozaik

USTVARJALNA DELAVNICA CREATIVE WORKSHOP: Mali atelje: Naredi si mozaik - vodi Aleksandra Gruden.

Vstop prost.
 
Emonska promenada
Emonska promenada 2011 - nedelja


Mednarodni ulični festival

EMONSKA PROMENADA 2011

na Emonski cesti od Mirja do Eipprove ulice
vsak dan od 25. do 28. avgusta
od 18. do 21. ure.

Vstop prost.
 
Trnfest
Razstave
Mr. MARTIN

PRIPOVEDOVALSKI PERFORMANS Mr. MARTINA Mr. MARTIN'S STORY-TELLING PERFORMANS oziroma vodstvo po razstavi Izrazi svoje upanje Show your hope.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Bambi Molesters

KONCERT CONCERT: Bambi Molesters (HR) - surf rock

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Slavnostni zaključek

SLAVNOSTNI ZAKLJUČEK TRNFESTA OFFICIAL CLOSING OF TRNFEST.

TrnFoto 2011: zaključek fotografskega natečaja in razglasitev najboljših avtorjev closing of photography competition.

Vstopnine ni!
 
Trnfest
Nora Beti, Schejtan, Ludvik

DJ PROGRAM DJ SET: dresscode: industrial/fetish/gothic/cyber/black - HellEktro: Nora Beti, Schejtan, Ludvik.

Vstop prost.



Vzpostavljeno iz »http://www.kud.si/index.php/Urnik«

Stran je bila naložena 14.432.464-krat. Čas zadnje spremembe: 10:06, 21 maj 2016.

KUD FRANCE PREŠEREN je kulturno umetniško društvo, ki s svojo neprofitno programsko politiko odprtega socialnega prostora podpira kakovostno, drugačno in še neuveljavljeno kulturo.

Je prostor, kjer že od daljnega leta 1919 posamezniki in skupine oblikujejo in izražajo svoje interese na kulturnem, umetniškem, izobraževalnem, sociološkem in tehničnem področju. Posebno skrb posvečamo depriviligiranim skupinam in želimo s tem spodbujati in razvijati večjo strpnost in spoštovanje drugačnosti.

Na oblikovanje naših aktivnosti, vzdušja in podobe društva v veliki meri vpliva tudi povezovanje med obiskovalci naših prireditev in ustvarjalci ter izvajalci programa.

KUD združuje lutkovni in gledališki program za otroke in odrasle, koncerte različnih glasbenih zvrsti, razstave, predavanja, literarne večere, seminarje, okrogle mize in delavnice ter razne performanse. Prireditve v KUDu nudijo razgiban, kvaliteten in sproščen kulturni program.

V poletnih mesecih KUD objavi razpis za razstave in programe v naslednjem letu. Udeležijo se ga lahko vsi, ki želijo sooblikovati kulturno ponudbo KUDa.

RAZSTAVLJAMO

Trenutno ni razstav!

NOVIČNIK

KRONOLOG

junij 2011
PTSČPSN
 
 
julij 2011
PTSČPSN
 
avgust 2011
PTSČPSN
 

POGANJA: